Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Ubezpieczenia na życie i dożycie

Lifestyle Data publikacji - 7 lutego 2023 Autor - Redakcja lineout.pl
Ubezpieczenia na życie


Ubezpieczenia na życie i dożycie to ubezpieczenia terminowe, które zapewniają wypłatę zgromadzonego kapitału na koniec trwania umowy. Natomiast jeżeli wcześniej dojdzie do nieszczęśliwego wypadku lub śmierci – świadczenie zostaje wypłacone bliskim ubezpieczonego. Przeczytaj dla kogo takie ubezpieczenia są najlepszym wyborem. 

Jakie korzyści zapewniają ubezpieczenia na życie i dożycie? 

Ubezpieczenia na życie i dożycie to doskonały rodzaj oszczędzania na przyszłość. Stanowią one świetne rozwiązanie, ponieważ w codziennym życiu nasze plany gromadzenia oszczędności może pokrzyżować wiele sytuacji np. utrata dochodu. 

W przypadku ubezpieczenia na życie jesteśmy zobowiązani określoną umową, możemy ustalić przelew stały w swoim banku, który pomoże nam naturalnie odkładać comiesięczne oszczędności. 

Podstawową ochronę w polisie na życie i dożycie stanowi zabezpieczenie finansowe na wypadek śmierci ubezpieczonego. Jednakże jej zakres można rozszerzyć także na wybrane przez siebie umowy dodatkowe, które mogą dotyczyć operacji chirurgicznej, pobytu w szpitalu, poważnego zachorowania, zachorowania na nowotwór złośliwy czy śmierci bliskiej osoby. 

Ile kosztują ubezpieczenia na życie i dożycie? 

Koszt ubezpieczenia na życie i dożycie jest zależny od tego, na jaką opcję się zdecydujemy. Możemy wybrać krótszy czas umowy, który często wiąże się z niższą składką, przez co kwota wypłaty w dniu zakończenia umowy będzie niższa niż w przypadku ubezpieczenia na życie zawartego na dłuższy okres. 

Pamiętaj, że składka powinna być dopasowana do Twoich możliwości finansowych – jeśli więc uznasz, że maksymalna kwota, jaką możesz poświęcić bez zmian w dotychczasowym życiu to np. 150 zł wybierz właśnie takie rozwiązanie. 

Kto powinien zdecydować się na ubezpieczenie na życie i dożycie? 

Każdemu z nas mogą kiedyś w przyszłości przydać się oszczędności gromadzone przez lata, w jakich przypadkach jednak to rozwiązanie jest szczególnie korzystne? Ubezpieczenia na życie i dożycie stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą zatroszczyć się o środki na czas przejścia na emeryturę lub wsparcie dla swoich bliskich w przyszłości. 

Warto zastanowić się nad taką formą oszczędzania, ponieważ możemy dzięki temu zgromadzić środki na przyszłość, którą ciężko jest przewidzieć w danej chwili. Nie mamy żadnej pewności co do tego, jak wysoką emeryturę otrzymamy, czy nasza pensja będzie wzrastać zgodnie z naszymi założeniami oraz czy po drodze nie spotkają nas większe trudności finansowe. Taki rodzaj polisy może stanowić znaczące wsparcie na przyszłość. 

Kiedy wypłacane są ubezpieczenia na życie i dożycie? 

W sytuacji, gdy przed zakończeniem umowy doszło do śmierci ubezpieczonego – bliscy powinni zgłosić to ubezpieczycielowi. Zostanie wówczas wypłacone należne świadczenie zgodnie z warunkami umowy ubezpieczeniowej. Z tego powodu warto dopilnować, aby aktualizować dane osób uposażonych w polisie. 

Jeśli z kolei ubezpieczony dożył końca umowy, powinien skontaktować się z ubezpieczycielem i złożyć wniosek o wypłatę zgromadzonych przez lata środków.

Redakcja lineout.pl

Jesteśmy grupą ludzi o wszechstronnych zainteresowaniach. Dzielimy się wiedzą z zakresu biznesu, finansów, zdrowia i urody, wnętrza jak i lifestyle.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?