Strona główna
Biznes i finanse
Tutaj jesteś

Garść sprawdzonych sposobów – jak się motywować?

Biznes i finanse Data publikacji - 7 maja 2020 Autor - Redakcja lineout.pl


Od czasu do czasu przychodzi taki dzień kiedy wiesz, że powinieneś coś zrobić: poczytać, napisać coś, uczyć się, pracować, pozmywać naczynia, posprzątać, ale Ci się nie chce. Prawda jest taka, że nie jest to odosobniony przypadek, każdemu się to zdarza. Odrywają Cię od zadań „ciekawsze” sprawy, a to filmik na YouTube, a to komentarz na mediach społecznościowych, a to ciekawy program w TV.

Co wtedy robić, jak się motywować?

W tym artykule przeczytasz o kilku sprawdzonych i skutecznych sposobach na zmotywowanie się do działania i robienie tego co miałeś w planach.

Najgorzej jest wtedy gdy nic, absolutnie nic Ci się nie chce, a terminy gonią. Odkładanie na później jest problemem, który dotyka ogromną część społeczeństwa i praca z tym problemem wielu osobą przychodzi z ogromnym trudem. Z jednej strony zdajesz sobie sprawę co jest do zrobienia i masz świadomość, że zawalenie terminów może wiązać się z poważnymi konsekwencjami od wstydu i tłumaczenia się po straty finansowe jeśli zawalisz terminy wobec swoich klientów.

Lepiej zapobiegać niż leczyć.

Ważne jest holistyczne spojrzenie na motywację i produktywność. Jeśli nie masz dobrych nawyków i prześladują Cie Twoje złe nawyki to wiesz od czego rozpocząć. Czas skupić się na eliminacji tych niepożądanych nawyków oraz zastąpienie ich tymi dobrymi i pożądanymi, które uczynią rutynę dnia codziennego i zabierania się do działania łatwiejszym i przyjemniejszym. Ćwiczenie silnej woli jest jedną z kwestii, która powinna być na czele listy nowych, pozytywnych cech, w procesie zmian jaki przed Tobą. Kolejną kwestią jest odpowiednie planowanie, sztuka organizacji całego dnia jak i pojedynczych zadań może ułatwić Ci ich realizację i wykluczyć frustracje z nawarstwiającymi się zadaniami. Odpowiednie zarządzanie czasem pozytywnie wpłynie na Twoją równowagę psychiczna i da Ci poczucie pełnej kontroli nad własnym życiem. Odpowiednia dieta i ruch też nie są tu bez znaczenia dbanie o higienę ducha i ciała może pozytywnie przyczynić się do wzrostu ogólnie pojmowanej energii życiowej. Opanowanie tego zbioru cech przyda się w wielu obszarach życia nie tylko w momencie, kiedy nie wiesz jak się motywować.

Pięć life-haków działających natychmiast.

Odetnij się od rozpraszaczy, złodziei czasu i uwagi. Wszelkiego rodzaju powiadomienia potrafią działać destrukcyjnie na koncentrację i skutecznie zniweczyć nawet największy zapał do pracy.

Zmień otoczenie, odśwież umysł, wyjdź z domu, jeśli masz psa idź z nim na spacer lub po prostu pobiegaj. Będzie to idealny reset dla Twojego umysłu i da Ci nowe spojrzenie na czekające na Ciebie zadanie.

Rozważ pracę w innych okolicznościach przyrody. Jeśli do tej pory pracowałeś czy uczyłeś się w pokoju w którym stoi telewizor, komputer i do tego masz pod ręka telefon zmień to. Może kuchenny stół albo praca analogowa na papierze siedząc w fotelu powiedzmy w sypialni. Najważniejsze by wyeliminować wszelkie rozpraszacze i otocz się spokojem.

Podziel zadanie na małe cząstki, wybierz tą od której zaczniesz i skup się w danym momencie wyłącznie na tej jednej rzecz. Nic innego nie jest ważne robisz to aż nie skończysz. Nawet jak zgłodniejesz nie odrywaj się od zadania – powiedz sobie- zjem gdy ukończę to zadanie.

Zorganizuj sobie przysłowiowy „bat nad głową” poproś o wsparcie kogoś komu ufasz i komu na Tobie zależy. Poproś by Cię ta osoba rozliczyła z zadania. Uczciwie ustalcie czego potrzebujesz jakich słów i ile czasu by Cię zmotywowały, a nie rozzłościły.

Powodzenia, mam nadzieję, że teraz już wiesz jak się motywować!

Redakcja lineout.pl

Jesteśmy grupą ludzi o wszechstronnych zainteresowaniach. Dzielimy się wiedzą z zakresu biznesu, finansów, zdrowia i urody, wnętrza jak i lifestyle.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?