Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Prawidłowa pielęgnacja – jak stosować tonik?

Lifestyle Data publikacji - 21 kwietnia 2020 Autor - Redakcja lineout.pl


Wszystkie stosowane kosmetyki powinny być aplikowane w odpowiedniej kolejności. Dotyczy to nie tylko produktów kolorowych, ale również pielęgnacyjnych. Warto pozyskać wiedzę na ten temat, aby uniknąć popełniania błędów. Na uwadze należy mieć nie tylko właściwości i rolę danego preparatu, ale również jego konsystencję.

Odpowiednia pielęgnacja skóry

W przypadku pielęgnacji istotne jest odpowiednie przygotowanie cery. Należy oczyścić ją z resztek makijażu oraz osadzających się w trakcie dnia pyłów. Z tego powodu wykorzystuje się wieloetapowy demakijaż. Dopiero po zastosowaniu kilku produktów oczyszczających można mieć pewność, że wszystko zostało usunięte. Do pozbywania się kosmetyków kolorowych najlepiej sprawdzają się oleje. Skutecznie rozpuszczają podkład, korektor, a nawet wodoodporny tusz. Wystarczy rozprowadzić niewielką ilość produktu na dłoni, a następnie wmasować go w twarz. Olej pod wpływem ciepła zacznie skutecznie działać. Po kilkunastu sekundach można już usunąć rozpuszczone kosmetyki przy pomocy papierowego ręcznika. Jest to najbardziej higieniczna metoda przecierania twarzy. Ma się pewność, że na papierze nie znają się żadne bakterie. Dzięki temu można zniwelować ryzyko pojawienia się wyprysków i podrażnień. W dalszej kolejności warto sięgnąć po produkt oczyszczający i myjący. Klasyczne żele do twarzy sprawdzą się w tej roli idealnie. Istotne jest jedynie, aby dokładnie je umyć.Na sam koniec warto przywrócić prawidłowe pH skóry.

Wiele osób nie wie jak stosować tonik

Wbrew pozorom nie trzeba koniecznie nakładać go na wacik i dopiero wtedy przecierać twarz. Równie dobrze niewielką ilość można wylać na dłonie i delikatnie wklepać w skórę. Zadziała równie skutecznie, a może okazać się bardziej wydajny. Co pewien czas warto również zdecydować się na zrobienie peelingu. Jednak złuszczanie powinno być delikatne i nie należy stosować go codziennie. Mogłoby to wywołać podrażnienia. Na tak przygotowaną skórę można nałożyć produkty pielęgnacyjne. Cera może być lekko wilgotna po toniku. Dzięki temu znacznie lepiej będzie wchłaniać aplikowane kosmetyki. W pierwszej kolejności nakłada się bardzo lekkie formuły. Typowo nawilżające esencje oraz serum będą tu dobrym wyborem. Sprawdzą się również delikatne kremy, które nie zawierają substancji natłuszczających. Istotne jest, aby składniki swobodnie wniknęły w głąb tkanki. Dopiero w dalszej kolejności można użyć produktów o bogatej formule, które są nieco bardziej tłuste. Ich zadaniem jest intensywne odżywienie i zregenerowanie skóry. Na sam koniec należy zostawić typowo tłuste kosmetyki. Mają na celu stworzenie warstwy ochronnej, która zabezpieczy skórę przed utratą wody. Dzięki temu wszystkie nałożone wcześniej substancje będą mogły swobodnie działać. Tak złożoną pielęgnację najlepiej jest stosować na noc. Cera będzie miała wtedy wystarczająco dużo czasu, aby przyswoić wszystkie składniki. Bardziej tłuste preparaty również będą w stanie się wchłonąć. Ciekawym rozwiązaniem jest także wykorzystywanie w pielęgnacji naturalnych olei tłoczonych na zimno.

Redakcja lineout.pl

Jesteśmy grupą ludzi o wszechstronnych zainteresowaniach. Dzielimy się wiedzą z zakresu biznesu, finansów, zdrowia i urody, wnętrza jak i lifestyle.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?