Nie ma dobrych zdjęć bez dobrego sprzętu

0
172

Coraz więcej ludzi utrwala swoje życie za pomocą aparatu. Najnowsze telefony komórkowe dysponują coraz lepszymi aparatami, niektóre z nich są w stanie wykonać bardzo dobrej jakości zdjęcia. Instagram pęka w szwach od milionów dobrych zdjęć wykonanych przez zwykłych Kowalskich. To mogłoby wystarczyć, jeżeli nie zajmujesz się fotografią na poważnie.

Dobry sprzęt fotograficzny

Jednak jeżeli myślisz nad zawodowym zajmowaniem się fotografią, wykonywaniem zdjęć za pieniądze podczas przyjęć weselnych czy otwierając własne studio, dobry sprzęt fotograficzny będzie niezbędnym zakupem.

Konkurencja w tej branży jest spora, tym bardziej, że zakup profesjonalnego aparatu nie jest trudny czy bardzo kosztowny. Wystarczy mieć odłożone kilka tysięcy, by móc profesjonalnie wykonywać zdjęcia i na tym zarabiać. Jest to stosunkowo opłacalny interes, wystarczy spojrzeć na cenniki fotografów weselnych.

No dobrze, ale od czego zacząć?

Załóżmy, że masz oko, może nawet ukończyłeś jeden z powszechnie dostępnych kursów fotografii. Co dalej? Będziesz musiał zorientować się w sprzęcie. Dostępnych jest bardzo dużo opcji, dlatego polecałabym ci zajrzeć na fora tematyczne, które porównują dane modele. Prawdopodobnie nie muszę ci mówić o tym, że jeżeli liczysz na zakup dobrego sprzętu na lata, to takie marki jak Nikon, Canon, Kodak czy Sony powinny być rozpatrzone przez ciebie w pierwszej kolejności. Dostępność i popularność wśród najlepszych fotografów świata są niewątpliwie dowodem na znakomitą jakość tych urządzeń.

Wybór samego aparatu to połowa sukcesu. Następnie będziesz musiał solidnie przejrzeć oferty obiektywów. Tu wybór jest ogromny i będzie zależał od twoich potrzeb. Ustal je precyzyjnie, ponieważ obiektywy bardzo się od siebie różnią. Czy będą to zdjęcia makro, w ruchu czy do dokumentów, będziesz potrzebował innego sprzętu. Jeśli fundusze cię nie ograniczają, dobrze jest mieć cały zestaw obiektywów o różnej funkcjonalności.

Następnym krokiem jest znalezienie odpowiedniej oferty do zakupu. A jest ona ogromna. Aparat możesz kupić w największych sklepach ze sprzętem RTV i AGD, mniejszych sklepach internetowych, za pośrednictwem allegro czy profesjonalnych sklepów fotograficznych. Tutaj cena może być nieco wyższa, ale możemy być pewni co do oryginalności produktu, czasami możemy liczyć na usługi serwisowe w razie usterki oraz posiadanie gwarancji. To spora wartość, szczególnie przy zakupie drogiego sprzętu. Jednak jeśli twój budżet jest ograniczony, weź pod uwagę oferty aparatów używanych, poprzez takie portale jak OLX czy popularny ostatnio marketplace na facebooku. Tutaj jednak zalecam ze skorzystania z pomocy osoby, która na aparatach się zna i będzie mogła ci towarzyszyć podczas zakupu oceniając czy cena jest uczciwa i aparat w dobrej kondycji.

Dobry sprzęt fotograficzny to inwestycja na lata, która może przynieść ci naprawdę spore korzyści. Analiza rynku i ofert zakupu są niezbędne do tego, by wybrać satysfakcjonujący produkt. Ceny mogą się od siebie sporo różnić, dlatego nie śpiesz się z zakupem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here