Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak pozbyć się stresu?

Lifestyle Data publikacji - 28 marca 2020 Autor - Redakcja lineout.pl


W obecnej sytuacji, w której wszyscy się znaleźliśmy jesteśmy narażeni na stres. Przymusowy zakaz wyjścia z domu oraz obawa o własne życie i zdrowie oraz o naszą rodzinę sprawia, że denerwujemy nawet częściej niż podczas naszego dotychczasowego życia. Stres dopada nas w najróżniejszych sytuacjach.

Jak pozbyć się stresu?

Może się zdarzyć również tak, że będziemy go przeżywać nieświadomie. O ile, na przykład podczas publicznych wystąpień jesteśmy w stanie od razu poznać po naszym organizmie, że jest zestresowany to są również sytuacje, w których trudno jest nam to po nas poznać. Jak pozbyć się stresu? Z przyjemnością podpowiadamy!
Po pierwsze: postaraj się szukać pozytywów rzeczywistości, w której się znalazłeś. Nie zawsze mamy wszystko pod kontrolą, więc nie denerwuj się, gdy wydaje Ci się, że nie masz wpływu na to, co się dzieje wokół Ciebie. Weź kilka głębokich wdechów i postaraj się przywołać jak najbardziej pozytywne obrazy z twojej pamięci. Może to być wspomnienie wspaniałej wycieczki, spotkania z przyjaciółmi, partnerem lub chwil spędzonych z dziećmi.

Sposób na odstresowanie

Zazwyczaj możesz samodzielnie poradzić sobie z napięciem i nie musisz być do tego ekspertem. Kilka głębokich wdechów z pewnością pomoże, możesz też policzyć przy tym do 10.
Jeśli marzysz o pozbyciu się uczucia stresu długotrwale zacznij od siebie, od swojego stylu życia. Powszechnie wiadomo, że człowiek, który prowadzi często ćwiczy, regularnie się wysypia, stosuje zrównoważoną dietę oraz unika przetworzonego jedzenia i używek, zdecydowanie lepiej radzi sobie podczas stresujących sytuacji. Ważne jest również nasze podejście do życia, bądźmy pewni siebie, sumienni i dbajmy o jego jakość, wtedy mamy bardzo duże szanse, że szybciej odnajdziemy w niekomfortowej sytuacji.
Możesz też wdrożyć do swojego życia kilka trików, które pomogą szybko pozbyć się stresu. Ciekawą „sztuczką” jest dodanie do stroju czerwonego elementu podczas publicznego przemówienia, koniecznie w dolnej partii ciała, mogą to być buty, jak również pasek, a nawet smycz do kluczy, która niepozornie wystaje z kieszeni. Ten kolor sprawi, że słuchacze będą skupieni na tym elemencie, a nam pozwoli to się nieco odstresować.

Wizyta u lekarza

Gdy jednak uczucie napięcia nie daje nam o sobie zapomnieć, a nawet powyższe rady zdały się na nic, możemy udać się do lekarza. Psycholog z pewnością po krótkiej rozmowie z nami pomoże stwierdzić co jest źródłem paraliżującego nas zjawiska. Jeśli będzie taka potrzeba możemy w późniejszym czasie podjąć też leczenie farmakologiczne, ale o tym decydują już wyłącznie odpowiedni lekarze.
Jeśli chcemy na co dzień mniej odczuwać napięcie, z pewnością powinniśmy więcej zastanawiać się nad naszymi wyborami, tempem życia. Czasem warto zadać sobie pytanie: czy to co robię jest naprawdę aż tak potrzebne lub czy warto tak się poświęcać? Niestety nie raz może się okazać, że sprawa, którą teraz bardzo się martwimy za 5 lat będzie dla nas zupełnie nieistotna, a nawet zapomnimy o jej istnieniu. Warto też po ciężkim dniu posłuchać spokojnej muzyki, wykonać zestaw ćwiczeń i wziąć ciepły prysznic. Trzeba pamiętać, że każdy człowiek jest inny, a co za tym idzie każdy z nas inaczej radzi sobie ze stresem, jednak niektóre uniwersalne rady mogą nam pomóc w prosty sposób odzyskać spokój i pozbyć się stresu.

Redakcja lineout.pl

Jesteśmy grupą ludzi o wszechstronnych zainteresowaniach. Dzielimy się wiedzą z zakresu biznesu, finansów, zdrowia i urody, wnętrza jak i lifestyle.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?