Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Czy samodzielne sporządzenie e-liquidów jest tańsze?

Lifestyle Data publikacji - 22 grudnia 2020 Autor - Redakcja lineout.pl
e-liquid

E-papierosy to ciekawa i kusząca alternatywa dla papierosów analogowych, wobec których jesteśmy coraz bardziej sceptyczni z wielu względów. Kusi wszystko: elektroniczne dymki są dla nas podobno zdrowsze, przyjemnie pachną, a do tego palenie e-liquidów jest tańsze. Nie oszukujmy się, koszty palenia też są dla nas istotne. A czy samodzielne sporządzanie e-liquidów jest tańsze niż zakup gotowców?

Czy są e-liquidy?

Zacznijmy od podstaw, bo być może nasz artykuł zainteresował osoby, które dopiero chcą się dowiedzieć, co właściwie „palimy” w e-papierosach. E-liquidy, czy po prostu liquidy, to olejki smakowe, które po podgrzaniu zmieniają swój stan i tworzą pachnące obłoki. W sklepach z akcesoriami do wapowania (czyli palenia e-papierosów), znajdziemy naprawdę ogromny wybór gotowych liquidów o naprawdę bajecznych aromatach. Możemy takowe kupić także na stoiskach z e-papierosami – przede wszystkim w galeriach handlowych – czy w niektórych salonach prasowych. Nie musimy jednak kupować gotowców. Jeśli chcemy zaoszczędzić, liquidy do elektroników możemy przygotowywać sami. Odpowiedź na nasze pytanie, czy samodzielne sporządzenie e-liquidów jest tańsze, to oczywiście tak.

Nie jest to trudne, a co więcej, sporo osób twierdzi, że to fajne zajęcie, pozytywnie kojarzące się z praktycznymi lekcjami chemii w szkole. A kto z nas nie wolał lekcji w laboratorium od tych ze wzorami na tablicy?

Jak samodzielnie sporządzać e-liquid i oszczędzać?

O to, jak samodzielnie sporządzać e-liquidy, zapytaliśmy branżowych fachowców – przedstawicieli firmy iVape. Liquid składa się z kilku składników: gliceryny, glikolu propylenowego, aromatu i nikotyny (opcjonalnie shota CBD). Nie musimy zaopatrywać się we wszystkie składniki osobno, a co więcej, nawet nie powinniśmy. Lepszym rozwiązaniem jest zakup gotowej bazy do liquidu. Do wyboru mamy bazy o różnych mocach, a nawet bazy beznikotynowe polecane osobom, które chcą zerwać z uzależnieniem od nikotyny. Potrzebujemy więc bazy do liquidu oraz aromatu, buteleczki na docelową miksturę; dobrze też nasze laboratorium wyposażyć w strzykawkę z igłą, szklaną pipetę albo cylinder miarowy. Narzędzia ułatwiają pobieranie i odmierzanie składników mieszanki. Zalecane dawkowanie to 5 ml aromatu do liquidu + 45 ml bazy. Do czystej buteleczki aplikujemy nasze składniki – zaczynając od aromatu, wstrząsając buteleczką, mieszamy aromat z bazą i odstawiamy na 7 dni w ciemne miejsce, daleko od wszelkich źródeł ciepła. I voila! Nasz autorski e-liquid jest już gotowy i możemy się nim delektować. Wybór aromatów jest naprawdę imponujący i gwarantujemy, że jeśli tylko zerkniesz w ofertę fachowego sklepu z liquidami i składnikami do nich… pocieknie ci ślinka na przynajmniej kilka zapaszków!

Redakcja lineout.pl

Jesteśmy grupą ludzi o wszechstronnych zainteresowaniach. Dzielimy się wiedzą z zakresu biznesu, finansów, zdrowia i urody, wnętrza jak i lifestyle.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?