Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Broń do zastosowania sportowego

Lifestyle Data publikacji - 31 października 2021 Autor - Redakcja lineout.pl
Broń do zastosowania sportowego

W Polsce pozwolenie na broń można uzyskać tylko w kilku przypadkach i wykorzystywać ją jedynie do zadeklarowanych wcześniej celów. Jednym z przeznaczeń posiadania broni są zastosowania sportowe, na które można uzyskać pozwolenie drogą prawną. Czym jest broń sportowa i jak uzyskać na nią pozwolenie? Gdzie wykorzystywany jest ten rodzaj broni? Wyjaśniamy!

Czym jest broń sportowa?

Polskie prawo określa broń sportową palna, jaka broń bocznego zapłonu o kalibrze do 6 mm, broń centralnego zapłonu o kalibrze do 12 mm, broń gładkolufową oraz broń przystosowaną do strzelania wyłącznie prochem czarnym o dowolnym kalibrze. Kolejnym ograniczeniem określanym przez prawo jest także możliwość wykorzystywania do celów sportowych broni z ogniem pojedynczym, która jest wykrywalna przez ręczne wykrywacze metalu lub inne urządzenia przeznaczone do przeprowadzania kontroli bagażu. Na rynku dostępna jest szeroka gamą modeli przeznaczonych do zastosowań sportowych, które przystosowane do wykonywania wielu różnych konkurencji strzeleckich, takich jak biathlon, strzelanie dokładne, strzelanie praktyczne czy strzelanie do tarczy ruchomej. W zależności od wykonywanej konkurencji wykorzystuje się do tego typu zastosowanie odmienne rodzaje broni – od pistoletów po karabiny sportowe.

Pozwolenie na broń sportową – jak uzyskać?

Zdobycie pozwolenia na broń sportową to dość czasochłonny i dość kosztowny proces, do którego rozpoczęcia upoważnieni są jedynie pełnoletni, zdrowi i niekarani obywatele Polski. Spełnienie tych trzech kryteriów to podstawa, która umożliwia podjęcie kolejnych etapów ubiegania się o pozwolenie na broń sportową. Proces ten wymaga spełnienia kryteriów, takich jak zostanie członkiem klubu sportowego lub strzeleckiego, odbycie egzaminu na Patent Strzelecki potwierdzający umiejętności oraz wystąpienie o licencję sportową. Zdobycie patentu i licencji przez członka klubu, pozwala ana oficjalne wystąpienie o przyznanie pozwolenia na posiadanie broni sportowej.
 

Zastosowanie broni sportowej – gdzie może być wykorzystywana?

Broń sportowa palna wykorzystywana jest w różnorodnych dyscyplinach, takich jak biathlon, strzelanie dokładne, strzelania szybkie, strzelanie do tarczy ruchomej czy strzelanie praktyczne. Najczęściej to właśnie miłośnicy tych dyscyplin ubiegają się o uzyskanie pozwolenia na broń sportową. Osoby posiadające pozwolenie na broń sportową, może trzymać broń palną i amunicję w domu oraz zabierać ją ze sobą na strzelnice czy zawody strzeleckie. Posiadanie pozwolenia uprawnia także do noszenia broni sportowej przy sobie w kaburze, w stanie naładowanym. Sytuacja ta jest możliwa z drobnymi wyjątkami, takimi jak znajdowanie się w komunikacji miejskiej.
 

Bron sportowa i jej wyposażenie

Dołączenie do klubu sportowego i uzyskanie pozwolenia na broń, pozwala na zakup swojej pierwszej broni palnej i amunicji. Poszukują sprawdzonych rozwiązań do celów sportowych warto zwrócić uwagę na szeroką ofertę sklepu Racegun.pl oferujące broń sportową pochodząca od najlepszych producentów, która cieszy się wieloma pozytywnymi rekomendacjami. Sklep Racegun.pl proponuje specjalistyczne rozwiązania strzeleckie, takie jak pistolety, strzelby i karabiny sportowe. Dodatkowo oferta sklepu obejmuje akcesoria do broni palnej oraz amunicję. W sklepie internetowym Racegun.pl można zarezerwować wybrany model broni sportowej i odebrać ją w sklepie stacjonarnym.

Redakcja lineout.pl

Jesteśmy grupą ludzi o wszechstronnych zainteresowaniach. Dzielimy się wiedzą z zakresu biznesu, finansów, zdrowia i urody, wnętrza jak i lifestyle.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?