Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Dekoracje na wiosnę – DIY!

Dom Data publikacji - 25 kwietnia 2020 Autor - Redakcja lineout.pl


Bez względu na krążące w powietrzu wirusy, wiosna zawsze kojarzy się z radością i powrotem do życia. Drzewa pełne kwiatów, świergot ptaków, coraz więcej słońca, spacery w parku. A co, jeśli nie można wyjść z domu?

Przygotuj własne dekoracje na wiosnę!

Wiejskie klimaty
Jeśli umiesz szydełkować, to z pewnością masz głowę pełną pomysłów. Możesz zrobić ozdobne koszulki na jajka korzystając z niezliczonych wzorów albo wydziergać na nie czapeczki ze śmiesznymi pomponikami. Na twoim stole mogą pojawić się kurczaki, koguty, a nawet – bardziej skomplikowane w robocie – baranki i zające. A może masz ochotę zrobić girlandy z kwiatów i zawiesić je na ścianach? Ogranicza cię tylko wyobraźnia!

Pisanki, kraszanki
Skoro mowa o jajkach, spróbuj wykorzystać naturalne metody farbowania. Jeśli ugotujesz je w łupinach od cebuli, wyjdą pomarańczowo-brązowe. Sok z cebuli zabarwi je na różowo, kurkuma czy curry na żółto, a za pomocą liści czerwonej kapusty i kapki octu uzyskasz jajka granatowe. Teraz tylko nożyczki z ostrym czubkiem albo ostra igła i możesz rysować na nich przeróżne wzorki – tak powstaną kraszanki. Jeśli przed pofarbowaniem naniosłaś na jajka woskowe wzorki, po ugotowaniu wosk zniknie, a na twoim stole pojawią się pisanki.

Ogródek na parapecie
Uważasz, że do robótek artystycznych masz dwie lewe ręce? Zrobienie wianka z gałązek przekracza twoje możliwości? Nie martw się. Możesz zrobić coś bez większego nakładu pracy – na przykład własny ziołowy ogródek. Przygotuj wytłaczankę, skorupki od jajek, trochę ziemi ogrodowej i szczepki ziół (pewnie masz je w kuchni). Za chwilę na twoim parapecie będzie pachnieć bazylia, oregano i tymianek.
Nie masz ziemi? Skorzystaj z nasion rzeżuchy. Wystarczy wata albo gaza i kilka kropel wody, żeby na twoim parapecie pięknie się zazieleniło.

Wazonik ze słoika
Sklepy, w których zawsze kupowałaś domowe ozdoby, są zamknięte? I z tym można sobie poradzić, wystarczy, że masz w domu kilka pustych słoików. Można je przyozdobić metodą decoupage albo użyć skrawka pastelowego materiału (np. żółtego czy jasnozielonego) czy jutowej siatki jako tła i fantazyjnie przewiązać jutowym sznurkiem lub kolorową wstążką. Teraz tylko wrzucić do środka żonkile, bazie albo gałązki forsycji – i gotowe!

Wpuść światło

Wiosna to pora słońca, więc korzystajmy z niego jak najwięcej. Kiedy już wypucujesz okna na Wielkanoc, zawieś w nich lekkie – tiulowe, batystowe lub koronkowe – firanki. Pokój od razu wyda się optycznie lżejszy. Pomyśl o dodatkach, np. poduszkach czy chodnikach – wszelkie pastele, zielenie, błękity i biele świetnie odświeżą i rozjaśnią domowe pielesze. A może lubisz świece zapachowe? Ich delikatny, świeży zapach z pewnością poprawi ci nastrój.

Wiosenne dekoracje wprowadzają dużo radości, a można je wykonać małym nakładem pracy. Co więcej, do przygotowania ozdób możesz zachęcić także najmłodszych domowników – własny wkład w upiększenie domu da im dużo satysfakcji. Korzystaj więc z pięknej pory roku i nie poddawaj się żadnym smutkom.

Redakcja lineout.pl

Jesteśmy grupą ludzi o wszechstronnych zainteresowaniach. Dzielimy się wiedzą z zakresu biznesu, finansów, zdrowia i urody, wnętrza jak i lifestyle.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?