Kosmetyki do makijażu

0
243

Dbanie o swój wizerunek nie powinno ograniczać się jedynie do dobrze dopasowanych stylizacji. Warto równocześnie odpowiednio podkreślić swoją urodę. Wydobycie atutów i ukrycie mankamentów zwykle jest priorytetem w trakcie wykonywania makijażu. Jest to znacznie łatwiejsze niż może się wydawać. Kluczowe jest jedynie, aby zapoznać się z odpowiednimi technikami i uniwersalnymi zasadami, które znacznie ułatwiają malowanie. Cały proces warto rozpocząć od skompletowania zestawu kosmetyków. Istotne jest, aby były to produkty dopasowane do indywidualnych potrzeb. Z tego powodu należy zastanowić się jakie są charakterystyczne potrzeby skóry.

Prosty makijaż

Każdy typ cery ma nieco inne wymagania. Z uwagi na to składy preparatów również muszą być różne. Dopiero wtedy da się uzyskać zadowalający efekt, który będzie wyglądał dobrze przez wiele godzin. Malowanie zawsze musi być poprzedzone skuteczną pielęgnacją. Dogłębne nawilżenie cery wpływa na późniejszy wygląd kosmetyków kolorowych. Będą prezentować się znacznie lepiej i dłużej utrzymają się na twarzy. Równocześnie uniknie się nieestetycznych suchych skórek, które mogłyby być uwidaczniane przez podkład. Nawet prosty makijaż nie obejdzie się bez wyrównania kolorytu. Wiele osób jako pierwszy kosmetyk używa korektora. Służy on do ukrycia przebarwień oraz cieni pod oczami. Warto jednak zadbać, aby stopień krycia był dopasowany do indywidualnych potrzeb. Nie każdy musi posiadać bardzo ciężki i silnie korygujący kosmetyk, który często negatywnie wpływa na delikatną skórę pod oczami. Z uwagi na to dobrym pomysłem jest przetestowanie kilku wariantów. Odcień może być nieco jaśniejszy niż skóra. Dzięki temu dodatkowo będzie można modelować twarz i skorygować jej kształt. Sprawdzi się to również w przypadku rozjaśniania większych obszarów cery. W dalszej kolejności niezbędne jest nałożenie podkładu.

Tu już możliwości jest wiele

Coraz bardziej popularne stają się kremy BB, które mają również właściwości pielęgnujące. Sprawdzą się u posiadaczek skóry bardzo wymagającej i skłonnej do przesuszeń. Odcień musi być już jednak idealnie dostosowany do reszty ciała. Twarz nie powinna odcinać się od szyi. W dalszej kolejności zwykle sięga się po puder. Oczywiście można pominąć ten krok. Jednak aplikacja kolejnych produktów sypkich będzie znacznie łatwiejsza po zmatowieniu cery. Można zdecydować się na produkt transparentny lub sięgnąć po wariant z kolorem. To już zależy jedynie od indywidualnych upodobań. Kolejnym krokiem jest zazwyczaj aplikacja bronzera oraz rozświetlacza. Jednak można to również pominąć jeśli chce się zminimalizować ilość kosmetyków. Mimo wszystko przy naturalnym makijażu dodatkowo rozjaśnienia twarzy jest bardzo pożądane. Z tego powodu warto mieć w kosmetyczce chociaż jeden rozświetlacz. Można użyć go również jako zamiennik połyskujących cieni na powieki. Będzie wyglądać bardzo świeżo. W dalszej kolejności niezbędne jest podkreślenie oprawy oczu. Tusz do rzęs stał się już standardem i najbardziej podstawowym kosmetykiem, który daje spektakularny efekt po aplikacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here