Fresh: Patryk Niedziela


Na wstępie musimy przyznać, że czegoś takiego szukaliśmy już od jakiegoś czasu. W końcu objawiło nam się to w postaci Patryka Niedzieli. Co to takiego? To eteryczna elektronika, która zahacza o efemerydę „future garage”, ale która zupełnie nie ma aspiracji do powodowania klubowych wstrząsów. Zamiast tego daje nam możliwość delektowania się delikatnymi, spokojnymi dźwiękami, umiejętnie rozłożonymi w przestrzeni echa i pogłosów. Nienachalna, minimnalistyczna, po prostu ładna elektronika. To ścieżka, którą wcześniej podążali James Blake (zanim zaczął śpiewać piosenki swojego Taty) czy – może nawet bardziej – Mount Kimbie. Teraz na tym samym tracku znajdziemy polski akcent – Patryka Niedzielę. Patryk – choć wypluwa z siebie niesamowity ilości kawałków – cały czas trzyma równy, wysoki poziom nie zbaczając ani na chwilę z obranego wcześniej kursu. Wcale zresztą nie musi – idzie mu to bardzo dobrze. Sprawdźcie koniecznie wszystkiego jego produkcje tutaj (30 leading!!!) i pobierzcie Autumn z naszego SC.

Sprawdź też:

Comments

comments

9 Comments

 1. Łukasz Kurek via Facebook

  bardzo spodobał mi się tag: „dubstep minus wóble” :)

 2. Łukasz Kurek via Facebook

  bardzo spodobał mi się tag: „dubstep minus wóble” :)

 3. It’s funny cause it’s true!

 4. protranslator

  wszystko fajnie, ale to kolejne naśladownictwo brzmieniowe rzeczy już istniejących (rzeczone „mount kimbie”) bardzo zdolny kolega ten Patryk, ale mam nadzieję, że jednak pójdzie w jakąś „swoją” stonę, nie mogę wyjść ze zdziwienia nad dążeniem do naśladowania tego co nowe świeże ale jednak już zainstniałe…zaraz wszyscy za machinedrumem będą robić footwerki i ghetto house, swoją drogą nawiązując do tego ostatniego ciekawe czy ktoś sięgnął do początków jego twórczości, pierwsze wydawnictwa dla M3rck…cały nu-beat i „bass” istnieje już od ponad dekady, i moim zadaniem cały dzisiejszy „hajp” nie wychodzi mu na zdrowie…powracając do Patryka, z niecierpliwością czekam aż sięgnie gdzieś wewnątrz siebie po inspirację a nie na wyspy.

 5. Dosyć sensowny post. Jednak nie zgadzam się z tym, że próbuje dążyć za tym aby się do kogoś upodobnić. Czuję taką muzykę, słucham jej i sprawia mi przyjemność tworzenie. A to, że Stasiu, Kasia i Marysia robiła wcześniej podobne gatunkowo rzeczy, mnie nie interesuje. Nie będę uciekał w coś co mi się nie podoba tylko dla tego, że ktoś wcześniej miał podobne pomysły na swoją muzykę i ktoś inny może zarzucić mi naśladownictwo. Moim zdaniem bardzo fajnie, że nu-beat i inne nowe rzeczy, mocno zakorzenione w UK wypływają na szerokie horyzonty i powoli zapuszczają korzonki w Polsce. Strasznie irytuje mnie podejście ludzi którzy z chwilą kiedy coś czym się mega jarają, z powodzeniem wypływa na forum społeczne, traci dla nich wartość. Jeżeli muzyka jest dobra, nie ma znaczenia czy grana jest przez Vive czy radiofonie.fm. Takie siłowe bycie alternatywnym słuchaczem niszowej muzyki mnie śmieszy.

  Oczywiście odnoszę się do ogółu. Bez urazy.

  Pozdrawiam.

 6. protranslator

  Patryk, mój post był skierowany do redatkora, jak się przyjrzysz bliżej artukułom lineoutu, niewiele który tekst obywa się bez porównań. Porównania dają jedno, zawsze będą lepsi, oraz gorsi, co z tego wynika, sam wiesz. Teraz co się tyczy twoich produkcji. Jeśliby mi ktoś puscił twoje rzeczy jednym ciągiem z carbonated i bave’s chord ze dwa lata temu to nie wiedział bym, że słucham dwóch różnych wykonawców. Bardzo dobra produkcja, bardzo podobne brzmienie. Rozumiem, że czujesz to co robisz i ci się podoba, ale czy robił byś właśnie to, gdybyś się tym nie inspirował ? Podejrzewam, że tkwi w tobie wiele większy potencjał. Na naszym polskim końcu świata nawet przy dzisiejszej dostępności internetu, świerze wydaje się to co świerze było już jakiś czas temu. Nie bierz tego jako przytyk. Nie namawiam Ciebie do robienia muzyki, która ci się nie podoba :) acz do poszukiwań, i szczerze nie mogę się doczekać efektu. Co do popularyzowania nowych trendów i tak dalej, to fakt, Polska jakoś nie może się pochwalić inwencją Bluesa, Jazzu, czy Dnb, a przy małej zmianie podejścia, przy tak wielu zdolnych twórcach, to na wyspach ktoś mógłby pisać o świerzym brzmieni z PL. Trudny temat, można by się wiele rozwijać, ale chyba nie ma większęgo sensu. Jestem przekonany, (jako, że trendy muzyczne chodzą falami)że za jakiś czas owa przejdzie, a wtedy może zamiast pójść w następną (footwerki, nu-jungle?, ghetto, juke) pójdziesz we własną, trzymam za to kciuki, może wtedy zagramy razem kilka festiwali :) Pozdrowienia !

 7. Pingback: Patryk Niedziela z miksem dla SZOKu | LINEOUT.PL

 8. Pingback: Lound x Clear @ Gradient - Koncerty we Wrocławiu, koncerty Wrocław - Wroclive Koncerty we Wrocławiu, koncerty Wrocław – Wroclive

 9. Pingback: LOUD ✖ CLEAR: MNSL & Patryk Niedziela | Night Scope

Dodaj komentarz

*

 
 • RSS
 • Facebook
 • Google+
 • Twitter
 • Tumblr
 • Vimeo
 • Pinterest