DJ Tools#3

Padam po Tauronie, ale o DJ Tools bynajmniej nie zapomniałem. Sety Nguzunguzu i Spinna dały mi zresztą dodatkową energię do prowadzenia tego kącika – ich selekcję przeszły  bowiem wyczajone wcześniej przeze mnie darmówki od min. Gantmana i Mike’a Q!  Sami teraz widzicie, że za granie takich dziwactw niechybnie czeka was fejm i poklask basowego  światka.

Mieszanką ballroomu, hardstyle’u i dancehallu Rizzla i blk.adonis dokonali niemożliwego –  sprawili, że cały Boiler Room ruszył do tańca. Teraz dzięki darmowym utworom porozrzucanym przez nich po sieci  możecie rozkręcić równie gorącą imprezę. W Polsce.

Get Flavor Records oddaje w Wasze ręce darmowy debiut  Dakunt. ”G Life” to przykład dobrze wyprodukowanego i klimatycznego, acz niewyróżniającego sie z tłumu deep house’u. Moją uwage EPka przyciagnęła nazwiskiem niezawodnego Waltona, ktory wziął na siebie zadanie doprawienia utworu szczyptą oryginalności. Kojarzony z nurtem UK funky, producent zaryzykował remiksując Dakunta na trapową modłę i wyszło mu to znakomicie. Limit pobrań na soundcloudzie co prawda wyczerpany, ale EPkę możecie jeszcze pobrać dzięki zamieszczonemu w opisie linkowi.

Codzienny digging nie konczy sie wraz z odejsciem od komputera. Na ostatnim gigu z cyklu Music Of The Future (kto nie był niech żałuje!) pomęczyłem DJa o track ID i znalazłem takie oto cudo. Grime’owy w brzmieniu i trapowy w konstrukcji, ”Solar Flare” narasta od pierwszej sekundy, kiedy to już wiadomo, że drop jest koniecznością. W drugiej połowie zaczynają juz trochę straszyć wobble (megaton WUB WUB), ale kto powiedział, że utwory trzeba grać do końca? Dwie minuty wystarczą, przeskakujemy do kolejnego sztosu…

…i cofamy się w czasie do roku 2003. Z okazji zbliżającej sie premiery nowej płyty, Terror Danjah na swoim blogu podzielił się pochodzącym z tego okresu klasykiem grime’u. Po każdym odsłuchu ”Creepy Crawler” zdaję sobie sprawę, jak niewiele styl Danjah zmienil sie w ciagu 10 lat. A raczej – jak pomimo nieprzerwanej eksploatacji identycznych sampli (śmiech, wciąż ta sama eski melodia, brzmienie perkusji) jego muzyce wciąż udaje się zachować świeżość.

creepy crawler – Terror Danjah.wav

Jeśli ostatnie wyczyny French Fries uważacie za zbyt prostackie, najlepiej odpuśćcie sobie stream poniższego freebiesa. W porownaniu z tym remiksem, Yo Vogue wydaje się być szczytem subtelności. Beek chamsko prze do przodu w wirze basu i ballromowych sampli, za nic mając sobie minimalizm i czysty sound oryginału. Sami uznajcie, czy to przemawia do Waszego poczucia estetyki.

Początek  ”dancin’n'shit” wpisuje się w podobną atmosferę. Pozostawiona samej sobie stopa  sugeruje niewybredny ghetto house DJa Slugo, ale już po chwili miękki, winylowy szum i plumkanie klawiszy zdradza house’owy rodowod utworu. To kolejna po ”Bitch I’m Posh” house’owa próba związanego z Metro Zu Freebase’a i kolejny udany podkład na jego koncie. Link do pliku mp3 w opisie filmu.

Dubowy reverb, senne akordy i skoncentrowana, choć luźna praca  beatmaszyny… Jak na utwór, który zdaje się niespiesznie płynąć w przestrzeni zwalniając z sekundy na sekundę, remiks „Fronteras” Devonwho zaskakuje dość szybkim tempem 130 BPM. Widzimy się za tydzień, diggerzy i diggerki.

Sprawdź też:

Comments

comments

Dodaj komentarz

*

 
  • RSS
  • Facebook
  • Google+
  • Twitter
  • Tumblr
  • Vimeo
  • Pinterest